Zaproszenia ślubne online – czy warto się na nie zdecydować?

W czasach, kiedy w internecie można załatwić wszystko, dochodzi do sytuacji, w których także ślubne zaproszenia wysyła się pocztą email. Czy jest to dobry pomysł? Jak zareagują na to goście? Czy istnieją wady takiego rozwiązania?

Wady zaproszeń online

Zaproszenia online nie dają możliwości spotkania się z rodziną i opowiedzenia im o swoim ślubie, a także wstępnego uzyskania informacji, czy dana osoba pojawi się. Zaproszenia takie mogą też nie dotrzeć bądź po prostu zagubić się w spamie. Należy pamiętać, że wciąż nie każdy ma dostęp do internetu. Dotyczy to zwłaszcza starszych osób. Poza tym nie wręczając tradycyjnego, papierowego zaproszenia odbiera się gościom pamiątkę z uroczystości. Dodatkowo wysłana mailem informacja zabiera możliwość zaprojektowania na przykład zaproszenia ślubnego rustykalnego, czyli takiego, które będzie odpowiadało motywowi przewodniemu ślubu.

Zalety zaproszeń online

Zaproszenia online to oczywiście duża oszczędność czasu, a także pieniędzy. Można wysłać je osobom, które mieszkają za granicą i nie ma się możliwości odwiedzenia ich. Lepiej jednak niż sucha informacja w wiadomości email sprawdzą się na przykład choćby takie zaproszenia ślubne rustykalne zeskanowane i wysłane gościom.