Wygodnie i przytulnie w szlafroku damskim lub męskim

Szlafrok to osobliwa część garderoby. Z jednej strony nie potrzebujemy jej koniecznie posiadać, a wiele osób nie czuje nawet potrzeby posiadania go. Z drugiej, kiedy już szlafrok mamy, nie sposób nie docenić jego walorów.

W czym pomaga nam szlafrok?

Szlafrok damski lub męski to element garderoby, który możemy zaliczyć do bielizny pościelowej. Pełni on jednak zdecydowanie odmienne funkcje niż piżama. Piżama z reguły jest zbyt chłodna, aby się w niej poruszać po mieszkaniu po kąpieli. Dotyczy to każdej pory roku. Wynika to z prostego faktu, że piżama jest tak zaprojektowana, aby można było spać pod kołdrą i mieć jednocześnie zapewniony komfort cieplny.

Szlafrok możemy zakładać na siebie na gołą skórę zaraz po kąpieli i nosić go aż do momentu, kiedy zakładamy piżamę i idziemy spać. Zapewnia on nam wygodę ruchów i jest przytulny.

Jaki powinien być szlafrok?

Zarówno szlafrok damski, jak i męski powinien być dopasowany do warunków termicznych, jakie panują w domu. Z tego powodu wiele zależy również od tego, jakie temperatury panują w domu zimą oraz latem. Są domy, gdzie temperatura jest stała, ale są takie, gdzie zmienia się znacząco. W pierwszym przypadku wystarczy nam jeden szlafrok. W drugim powinniśmy mieć dwa. Jeden na cieplejsze miesiące wykonany np. z satyny oraz drugi na zimowe wieczory, który będzie nas dobrze ogrzewał, będzie gruby, puszysty i przytulny. Wybór konkretnej tkaniny na szlafrok zależy również od naszego poczucia komfortu cieplnego.