Wybór najlepszych butów do biegania

Odpowiednie do biegania obuwie powinno posiadać szereg cech, które sprawią, że z chęcią założymy je na szybką przebieżkę lub długodystansowy maraton. Co to za cechy?

Wygoda i amortyzacja

Nade wszystko – obuwie powinno posiadać doskonałą amortyzację, którą charakteryzują się na przykład buty Adidas Galaxy 4. To bardzo istotne, bowiem zmienne i nierzadko nierówne podłoże może nieść szereg negatywnych konsekwencji dla stawów oraz kręgosłupa.

Dlatego też, szczególnie dla osób biegających regularnie, ogromne znaczenie ma wybór modelu, który zapewni wysoki komfort i bezpieczeństwo. Aby upewnić się, że buty są odpowiednio amortyzowane, warto sprawdzić ich podeszwę.

Lekkość i giętkość

Biegnąc w niedobranym obuwiu, często zastanawiamy się, dlaczego jest nam niewygodnie. Nierzadko buty, które są zbyt sztywne – wywołują konieczność mocniejszego naciskania na nie stopami. To z kolei prowadzi do różnego rodzaju dolegliwości bólowych w obrębie stopy, a w dalszej perspektywie – może się wiązać także ze zwyrodnieniami

Adidasy Galaxy 4 zapewniają optymalną giętkość podeszwy i są bardzo lekkie. Ta druga cecha również ma ogromne znaczenie z punktu widzenia biegacza. Im mniejszą masę ma obuwie, tym łatwiej jest pokonywać dłuższe dystanse – a to z kolei prowadzi do poprawy kondycji. Nie bez znaczenia jest również siateczka, która zapewnia odpowiednie odprowadzanie wilgoci i ciepła. Stopy podczas biegu często pocą się, dlatego konieczne jest zapewnienie optymalnej przewiewności, która uchroni przed nadmierną wilgocią.