Wybierz odpowiednią obrożę dla psa

Jeśli wejdziesz do alejki z obrożami dla psa w sklepie zoologicznym lub przejrzysz wybór online, prawdopodobnie będziesz przytłoczony wszystkimi dostępnymi opcjami. Różne kolory, materiały, szerokości, rozmiary i wzory dają setki możliwości wyboru.

Niestety, wielu właścicieli zwierząt domowych popełnia częste błędy przy doborze i praktyce korzystania z obroży, po prostu dlatego, że nie wiedzą, która obroża jest najlepsza dla ich psa, ani jak ją odpowiednio dopasować i bezpiecznie używać.

Jak zmierzyć obrożę dla psa?

Zanim zaczniesz szukać obroży, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rozmiar ma szyja Twojego psa. Najłatwiej zmierzyć obwód szyi psa za pomocą elastycznej taśmy lub zwykłego centymetra krawieckiego. Centymetr krawiecki lub linijka poradzą sobie z tym zadaniem. Weź centymetr krawiecki i owiń go wokół szyi psa między uszami a obojczykiem, gdzie pies będzie nosił obrożę. Dodaj 2 centymetry do tego pomiaru i otrzymasz rozmiar szyi swojego psa.

Jaki rozmiar powinna mieć obroża dla psa?

Kiedy zakładasz obrożę psa, powinieneś być w stanie zmieścić dwa palce pod spodem, między ciałem psa a obrożą. Chcesz, aby obroża była na tyle ciasna, aby nie ześlizgnęła się z głowy psa, ale na tyle luźna, aby nie dusiła ani nie udusiła psa.