Wszystko na temat rozstępów

zabieg mikroderambrazji diamentowej

Rozstępy pojawiają się na ciele po odchudzaniu lub przebytej ciąży, kiedy to dochodzi do szybkiego przyrostu bądź spadku wagi. Skóra zaczyna się wtedy rozciągać bądź kurczyć i w efekcie powstają na niej czerwone nierówności, które z czasem zaczynają blednąć. Wpływ na ich powstawanie mogą mieć także czynniki genetyczne oraz pewne stany chorobowe. Zauważając u siebie tak niekorzystne zmiany, należy jak najszybciej zacząć z nimi walczyć.

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Podczas gdy rozstępy są jeszcze czerwone i fioletowe, mikrodermabrazja w Warszawie jest w stanie w pełni je usunąć. Trzeba zatem dość szybko na nie reagować, bo tych utrwalonych o wiele ciężej jest się pozbyć.

Bardzo ważna jest oczywiście domowa pielęgnacja. Powinna składać się z masażów całego ciała oraz wklepywania w skórę kosmetyków bogatych w skrzyp, bluszcz, soję oraz witaminy A, C i E. Przyspieszają one regenerację naskórka i poprawiają jego jędrność.

W ostrych przypadkach koniecznie okaże się skorzystanie z jednego z zabiegów kosmetycznych – mikrodermabrazji w Warszawie, kwasów bądź mezoterapii mikroigłowej. Wbrew pozorom nawet kobiety w ciąży czy matki karmiące piersią mogą zapisać się na większość z tych kuracji.

Źródło zdjęcia w artykule: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/mikrodermabrazja