Witamina B12- substancja, która przywraca zdrowie i spokój ducha wielu chorym

O tym, że witamina B12 jest zbawienna dla naszego organizmu, nie trzeba nikogo przekonywać, bo to stwierdzony fakt. Niemniej mało kto, orientuje się, iż substancji tej nie można przedawkować. Jest to w świecie medycyny niezmierna rzadkość i fakt wart podkreślenia.

Dlaczego witaminy B12 nie można praktycznie przedawkować?

Po pierwsze, bo rozpuszcza się w wodzie, a tej w ludzkim ciele jest naprawdę dużo. Po drugie B12 jest wydalana z moczem oraz kałem, więc nie ma możliwości, by gdzieś w organizmie zalegał jej nadmiar. Po trzecie ciało ludzkie toleruje niemal wszystkie jej ilości, więc mało kto, nie może brać jej- kiedy tylko zechce. Po czwarte witamina B12 jest potrzebna prawie każdemu ludzkiemu układowi, toteż nie ma siły, by krążyła po organizmie niewykorzystana.

Kto może jednak mieć nieprzyjemności z powodu witaminy B12?

Tak naprawdę drobny dyskomfort psychiczny i cielesny wynikający z jej przyjmowania mogą mieć wyłącznie osoby na nią uczulone. Im po zażyciu witaminy B12 rzeczywiście może być słabo lub mogą się u nich pojawić krwotoki z nosa. W najgorszym wypadku u osoby uczulonej na witaminę B12 może dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Niemniej alergicy są w tym przypadku odosobnioną grupą, gdyż nikt oprócz nich nie reaguje aż tak drastycznie na witaminę B12.

Komu natomiast może pomóc B12?

Witamina ta jest wręcz zalecana dla kobiet w ciąży i tych, które cierpią na anemię przewlekłą. Dzięki niej obie grupy pacjentek prędzej stają na nogi. Witamina B12 to także dobry sposób, by walczyć z białaczką limfatyczną. To jej zasługą jest fakt, że w ciele chorego systematycznie przybywa czerwonych krwinek. Wreszcie wymieniona substancja przydaje się seniorom.

Oni z wiekiem mają jej coraz mniej, dlatego w jesieni życia pojawiają się u nich takie schorzenia jak apatia czy depresja. Gdy nieco podreperuje się u nich poziom witaminy B12. Ich układ nerwowy wraca na dobre tory. B12 u seniorów likwiduje też brak apetytu i niechęć do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Dzięki B12 osoby starsze na powrót odzyskują ochotę do życia.