Top 4 sposoby na zdrowie i piękno włosów

Nieodpowiednia dieta i pielęgnacja, zabiegi stylizacyjne czy stres odbijają się negatywnie na zdrowiu i wyglądzie włosów. Warto zadbać zatem o naturalną pielęgnację, która zauważalnie poprawi kondycję włosów.

O medycznych aspektach zażywania łopianiu przeczytasz na LekiNatury.pl

Zwalcz łupież ziołami

Domowe sposoby na łupież są naprawdę skuteczne – pod warunkiem, że stosowane są regularnie. Wypróbuj płukanki z łopianu, nacieraj skórę głowy plastrem cytryny lub zrób kilkunastominutowy kompres z oliwy z oliwek.

Zapanuj nad nadmiernym wypadaniem włosów

Osłabione i wypadające włosy wymagają zdecydowanych działań. Aby zapewnić im zdrowie, zażywaj preparaty witaminowe z biotyną, siarką oraz cynkiem. Wzmacniaj włosy także od zewnątrz – olej z korzenia łopianu wzmacnia włosy i regeneruje je, olejek rycynowy przyspiesza porost włosów a pokrzywa wzmacnia cebulki włosowe.

Dodaj włosom blasku

Aby włosy wyglądały na piękne i zdrowe, warto zafundować im zabieg olejowania włosów. Olejki stosowane mogą być na sucho i na mokro, a ich wybór zależy od typu włosa. Przykładowo olej kokosowy idealnie sprawdzi się przy włosach zniszczonych i wypadających, a olej z korzenia łopianu odbudowuje strukturę włosa.

Nie męcz włosów farbowaniem i stylizacją

Włosy osłabione i zniszczone nie lubią gorącego powietrza suszarki, prostownicy, a także farbowania czy częstych zabiegów stylizacyjnych. Ogranicz zatem do minimum te czynniki, starannie dobierając kosmetyki, a już wkrótce Twoje włosy zachwycą objętością i blaskiem.