Szeroki wybór balerin

Choć uważa się, że ulubionym typem obuwia kobiet są szpilki, tak naprawdę balerinki są znacznie bardziej uniwersalne i dlatego wybierane są przez kobiety w każdym wieku. Ogromne zapotrzebowanie na takie obuwie powoduje, że można je znaleźć w bardzo szerokim wyborze.

Z jakiego materiału?

Wybierając dla siebie balerinki, większość pań zwraca uwagę na ich wygląd oraz cenę, choć największe znaczenie powinien mieć materiał. Ma on niebagatelny wpływ nie tylko na wygląd butów i ich odporność, ale też komfort użytkowania. Pod każdym z tych względów zdecydowanie najlepszym wyborem są baleriny damskie skórzane, jednak na rynku znaleźć można znacznie więcej propozycji. Śmiało można uznać jednakże, że wszystkie one są gorsze od butów ze skóry. Balerinki z ekoskóry zwykle dość szybko się niszczą, tekstylne zaś lepiej nadają się do noszenia jako obuwie wewnętrzne niż do chodzenia w nich po twardym czy nierównym podłożu na zewnątrz.

Nie tylko klasyczne

Klasyczne balerinki, na płaskiej podeszwie i bez dodatkowych elementów, to tylko jedna z wielu możliwości. W sprzedaży można też znaleźć takie buty na różnego rodzaju podeszwach – grubych, koturnach czy nawet niewielkich obcasach. Paradoksalnie czasem są one wygodniejsze niż całkiem płaskie buty, gdyż zapewniają stopom podparcie. Dobrym wyborem dla pań ceniących sobie wygodę mogą być też balerinki wyposażone w paski, dzięki którym stopy nie wysuwają się z butów.