plakaty wiszące w pokoju dziecka

Plakaty dla dzieci z wykorzystaniem ich rysunków czy zdjęć

Inspiracji na aranżację pokoju dziecięcego jest na prawdę sporo. Wystarczy jedynie nasza wyobraźnia by stworzyć wymarzony pokój dla dziecka. Począwszy od różnego rodzaju mebli dziecięcych po różnego rodzaju dodatki pozwalające uzyskać stylowe, ale wciąż dziecięce aranżacje. Niektóre dekoracje można zrobić samemu. Prostym, ale efektownym elementem dekoracyjnym są plakaty dla dzieci – w różnych rozmiarach.

Plakaty dla dzieci – własnego projektu

Na rynku dostępne są różnego typu plakaty dziecięce nie tylko z bohaterami ich ulubionych kreskówek. Znajdziemy również wiele innych motywów – zwierzątka, śmieszne grafiki czy teksty, ale również zabawne plakaty edukacyjne. Z pewnością będą dodawały uroku pokojom dziecięcym, ale można pójść krok dalej – zrobić coś więcej i wykonać samodzielny projekt plakatu. W ten sposób osiągniemy dużo lepszy efekt, który z pewnością spodoba się naszemu dziecku.

Autorskie rysunki czy zdjęcia dziecka – warto wykorzystać na plakat

Małe dzieci zazwyczaj bardzo chętnie i dużo rysują. Warto ich do tego zachęcać nie tylko dlatego, że pozytywnie wpływa to na ich rozwój, ale choćby po to, by później mieć materiał na stworzenie oryginalnych oraz wyjątkowych plakatów do ich pokoju. Dziecięca wyobraźnia, niczym nie ograniczona pozwala tworzyć im niepowtarzalne prace, które z całą pewnością będą nadawały charakteru i stylu ich pokojom.

Wystarczy ze skanować prace, ewentualnie je nieco obrobić w programie graficznym i zamówić plakat pasujących nam rozmiarów i sprawić dziecku niesamowitą radość. Jest to także doskonała pamiątka z pracami naszego dziecka.

Z kolei jeśli mamy w domu małego fotografa, który może pochwalić się swoimi niepowtarzalnymi zdjęciami, to zadanie mamy bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcie lub kilka zdjęć łącząc w jedną kompozycję i zamówić odpowiedniej wielkości plakat.