szmaragd pierścionek

Pierścionek ze szmaragdem podbija serca kobiet

Trendy modowe dotyczą nie tylko ubrań, ale także biżuterii. Jedne ozdoby stają się bardziej popularne, inne trzeba na jakiś czas odłożyć do szuflady. Może kiedyś jeszcze wrócą do łask. Obecnie rekordy popularności wśród kobiet w każdym wieku biją złote i srebrne pierścionki ze szmaragdem.

Szmaragdowe oświadczyny

Odpowiedzialni za ten stan rzeczy są w dużym stopniu mężczyźni, którzy chętnie obdarowują swoje lube biżuterią przyozdobioną zielonymi kamieniami. Szczególnie, kiedy proszą je o rękę. Panowie coraz częściej decydują się na pierścionek zaręczynowy z szmaragdem. Wybierają proste stylizacje lub decydują się na bardziej ozdobne, np. kwiatowe formy.

Wyraziste oczko pierścionka ze szmaragdem

Zielony minerał jest stosunkowo niedrogi. Dzięki temu pierścionek ze szmaragdem odznacza się większą liczbą karatów, jeśli chodzi o kamień szlachetny. Tym samym jego oczko jest większe i lepiej wyeksponowane. Inaczej niż np. w przypadku mikroskopijnej wielkości diamencików.

Szmaragd – Styl i elegancja w przystępnej cenie

Jeśli w jego centrum znajduje się szmaragd pierścionek powinien być wykonany z żółtego lub białego złota. Przy tym nawet złote konstrukcje, przyozdobione zielonymi kamieniami będą dostępne w atrakcyjnych cenach. Sprawia to, że klejnoty tego typu są na każdą kieszeń. Oczywiście jest to kolejny czynnik, który przekłada się na ich rosnącą popularność.

Kobiety pokochały je przede wszystkim jednak za oryginalny, szykowny design, a jednocześnie przywoływanie bardzo pozytywnych skojarzeń. Zielony kamyk w kulturze masowej jest przecież symbolem optymizmu i wyzwolenia.