O czym pamiętać wybierając żel do brwi?

Żel do brwi cieszy się rosnącą popularnością. Planując zakup takiego kosmetyku można odnaleźć wiele preparatów oferowanych przez różne firmy i cieszących się odmiennymi właściwościami. Odpowiednio dobrany specyfik musi odpowiadać na zapotrzebowanie korzystającej z niego osoby. Poszukując opcji dobrej dla siebie zaleca się wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Jak wybrać żel do brwi, który okaże się tzw. strzałem w dziesiątkę?

Czym różnią się poszczególne żele do brwi?

W tej kategorii można odnaleźć kosmetyki posiadające odmienny skład i inne aplikatory. Poszczególne żele mogą różnić się też jakością i skutecznością. W pierwszej kolejności warto ustalić, jakie dokładnie funkcje ma pełnić kosmetyk. Dostępne są bowiem żele transparentne, które nadają włoskom kształt i pozwalają go utrwalić oraz kolorowe, które oprócz tego podkreślają też intensywność barwy brwi.

Bezbarwne żele do stylizowania brwi są w pełni uniwersalne. Kolorowe posiadają zwykle barwę czarną lub jeden z odcieni brązu. Bardzo ważne jest tutaj dostosowanie odpowiedniego natężenia koloru do swoich naturalnych włosków. Warto w tym celu posłużyć się barwami podanymi przez producentów i ewentualnymi testerami. Zaleca się celować w żele, które mogą okazać się odrobinę zbyt jasne, a nie zbyt ciemne. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dobór właściwego aplikatora

Większość produktów z tej kategorii wyposażona jest w szczoteczki przypominające te, którymi nakłada się tusz do rzęs. Poszczególne modele różnią się wielkością, gęstością włosia i kształtem szczoteczek. Warto zastosować się do wskazówek dotyczących tego, przy jakich rodzajach brwi sprawdzą się dane aplikatory. Należy wziąć tu też pod uwagę własne preferencje wynikające z doświadczeń z innymi kosmetykami. Znaczenie ma również rodzaj materiałów, z których wyprodukowano szczoteczkę i jakość wykonania. Ważne jest to, aby aplikator nie zawierał substancji toksycznych i alergenów. Nie może też gubić włosia.

Skąd wiedzieć, czy żel będzie skuteczny?

Na temat większości kosmetyków można odnaleźć wiele ocen i opinii. Kierowanie się zdaniem innych osób może być dobrym wyborem. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i poszczególne preparaty mogą sprawdzić się lepiej lub gorzej zależnie od korzystających z nich osób. Dobrym wyznacznikiem będzie też renoma firmy i własne preferencje związane z daną marką. Jeśli żel należy do kolekcji lubianych i sprawdzonych przez daną osobę specyfików, możliwe, że będzie trafioną opcją.

Dostosowując kosmetyk do własnego zapotrzebowania warto pokierować się też jego specjalnymi funkcjami. Poszczególne żele może charakteryzować intensywność działania, wodoodporność lub możliwość nadania brwiom większej objętości. Po przeanalizowaniu, jakie działanie będzie najważniejsze można odnaleźć właściwy kosmetyk. Stosując żel, należy zawsze nakładać go jako ostatni element wykonywanego makijażu. Właściwie dopasowany preparat pozwoli nadać brwiom pożądanego kształtu i skutecznie utrwalić ich ułożenie. Warto sięgać po produkty wysokiej jakości.