cienie do powiek

Nakładanie i dobieranie cieni do powiek – jak się malować?

W makijażu cienie do powiek odgrywają kluczową rolę. Są elementem, który eksponuje i podkreśla kolor oczu. Odpowiednio dobrane będą świetnym uzupełnieniem całego makijażu, który będzie się wyjątkowo prezentował na różne okazje i na co dzień. Cienie do powiek powinny być dostosowane pod kolor oczu.

Jakie cienie do powiek będą pasowały pod kolor oczu

W zależności od koloru tęczówek dobiera się różne cienie do powiek. Najbardziej pasującymi odcieniami dla koloru oczu:

  • niebieskich – najlepsze będą cienie w odcieniach brązów, złota, fioletu czy pomarańczowych. Przy tych kompozycjach kolorystycznych, niebieskie oczy będą idealnie podkreślone.
  • brązowych – do brązowych oczu będą pasowały odcienie zieleni, beżu, brązu i pomarańczy. Do brązowych tęczówek świetnie pasuje ciemne smokey eyes, które podkreśla barwę tęczówki.
  • zielonych – przy zielonym odcieniu oczu sprawdzą się różowe, fioletowe, brązowe i pomarańczowe kolory.

Cienie do powiek można ze sobą kolorystycznie połączyć, co daje oryginalny i ciekawy efekt. Do wieczorowych makijaży sprawdzą się cienie z połyskami, świecącymi drobinkami i brokatami. Natomiast przy wersji naturalnej lepiej postawić na odcienie nude – wtedy efekt będzie naturalny i świeży.

Rodzaje cieni do powiek

Cienie to produkt, który występuje w różnych wydaniach, co przekłada się na wygodę nakładania cieni na powiekę, jak i trwałość i intensywność kolorów. Tu można znaleźć trwałe cienie do powiek przykładowo w postaci całej paletki, jak i cienia do powiek w kredce. Na wieczorne wyjścia sprawdzą się cienie do powiek w odcieniach metalicznych i błyszczących. Również cienie kremowe czy płynne są warte uwagi, a przy tym są bardzo łatwe w użyciu.