Najlepszy sposób na dokładne oczyszczenie skóry

Kiedy w gabinecie kosmetycznym skóra zostaje poddana działaniom ultradźwięków, mówi się tutaj o wykonaniu peelingu kawitacyjnego jak ten. Warunkiem jego przeprowadzenia jest wcześniejsze zwilżenie naskórka (wodą lub solą fizjologiczną).

kobieta w trakcie peelingu kawitacyjnego

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Dzięki temu, że skóra jest mokra, po skierowaniu na nią fal ultradźwiękowych może powstać zjawisko kawitacji. Taki peeling można stosować do oczyszczania skóry twarzy, szyi, dłoni oraz pleców, a jego skuteczność zawarta jest w ultradźwiękowej wibracji. Zabieg sprawia, że skóra jest głęboko oczyszczona (złuszczenie martwego naskórka, usunięcie bakterii i nadmiary sebum), ale także usprawnia się krążenie (dzięki mikro-masażowi o charakterze biostymulującym). Co więcej, skóra po kawitacji lepiej oddycha, a jednocześnie jest odpowiednio wygładzona.

U kogo sprawdzi się peeling ultradźwiękowy?

Na pewno u osób z cerą normalną, gdyż usunie zaskórniki i oczyści pory. Jednak jest także bardzo skuteczny dla wszystkich z cerą mieszaną i tłustą, ponieważ wykonywany systematycznie może pomóc w zmniejszaniu ilości wydzielanego sebum, a wtedy cera przybiera zdrowy – rumiany koloryt. Oczywiście trzeba pamiętać, że aby efekty peelingu kawitacyjnego utrzymywały się przez długi czas o skórę twarzy trzeba dbać także w codziennej, domowej pielęgnacji.