Mata dla psa- by nie doskwierały mu upały

Wysokie temperatury nie są męczące jedynie dla ludzi. Równie dotkliwie znoszą je często domowe zwierzęta, zwłaszcza psy. Na szczęście sposobem na ulżenie naszemu pupilowi może być chłodząca mata dla psa.

Dlaczego psy tak źle znoszą upały?

W odróżnieniu od człowieka psy mają dużo gorszy system termoregulacji. Jest to szczególnie widoczne podczas upałów. Człowiek w takie dni zwykle okrutnie się poci, może nie jest to do końca przyjemne, ale odparowujący pot nas chłodzi, i to na całej powierzchni ciała.

Psy się nie pocą, a co za tym idzie, nie mogą w ten sposób się ochłodzić. Ale też korzystają z chłodzących właściwości odparowywanej wody. Gdy im gorąco wystawiają język, tylko jego powierzchnia jest zbyt mała, by ulżyć im przy naprawdę wysokich temperaturach.

Jak działa chłodząca mata dla psa?

Wysokie temperatury dla czworonogów bywają jeszcze groźniejsze niż dla ludzi. Dlatego powstały maty chłodzące, które bez użycia prądu mogą chłodzić psa nawet przez wiele godzin.

Maty żelowe działają pod naciskiem ciężaru psa, nie wymagają wkładania do lodówki, a przynoszą ulgę do 4 godzin. Drugi rodzaj mat, ze specjalnym wkładem wełnianym, może chłodzić psa nawet przez dwie doby, ale specjalny wkład najpierw trzeba zamoczyć.

Matę dla psa zakupisz w sklepie https://www.obroza-elektryczna.pl/maty-dla-psow/