ziaja krem po opalaniu

Krem po opalaniu dla dzieci – czym się kierować, wybierając kosmetyk?

Latem, wychodząc na zewnątrz, należy zadbać o delikatną skórę dziecka, zapewniając tym samym odpowiednią ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Niemniej jednak rodzice często zapominają o właściwej pielęgnacji skóry po opalaniu. Jest ona przesuszona, a więc podatna na działanie czynników drażniących. Warto więc stosować krem po opalaniu dla dzieci, dobierając kosmetyk odpowiednio do potrzeb maluchów.

Krem po opalaniu dla dzieci – na co zwrócić uwagę, wybierając właściwy produkt?

Na sklepowych półkach znaleźć można wiele kremów po opalaniu dedykowanych najmłodszym, jednak w pierwszej kolejności, kupując kosmetyk, należy zwrócić uwagę na to, komu właściwie jest dedykowany. Większość produktów można bezpiecznie stosować u dzieci, które ukończyły 3 rok życia, niektóre sprawdzają się również w przypadku maluchów po 1. roku życia. O wiele trudniej znaleźć krem po opalaniu dla dzieci, który można aplikować na delikatną skórę niemowlaka. Z tego też powodu rodzice często wybierają tradycyjne balsamy i emolienty, które nie są przeznaczone do nawilżania skóry mającej kontakt ze słońcem. Warto poszukać produktu odpowiedniego dla najmłodszych, zapewniając my właściwą pielęgnację. Ponadto krem po opalaniu dla dzieci nie powinien zawierać:

  • substancji drażniących,
  • dodatków zapachowych,
  • konserwantów,
  • różnego rodzaju dodatków, które mogłyby uszkodzić delikatną skórę.

Warto również pamiętać o szczególnych potrzebach małych alergików, dla których należy wybierać kremy specjalistyczne, dostępne w aptekach.

krem po opalaniu dla dzieci

Dlaczego warto stosować krem po opalaniu dla dzieci?

Rodzice pamiętają o tym, aby zaaplikować na skórę dziecka krem do opalania, zanim pociecha wyjdzie na zewnątrz. Niemniej jednak często omijają kwestię odpowiedniej pielęgnacji skóry po opalaniu. Warto mieć na uwadze, że dzieci najczęściej nie opalają się w taki sam sposób, jak dorośli. O ile ci drudzy chętnie spędzają czas na kocu czy leżaku, eksponując ciało na działanie promieni słonecznych, o tyle dzieci zazwyczaj spędzają czas aktywnie. Dlatego też nawet zwykłe wyjście na plac zabaw można uznać za opalanie. Skóra dziecka jest wyjątkowo delikatna, zatem nawet niewielkie jej przesuszenie może być niebezpieczne. Skóra zaczyna swędzić, pojawia się na niej wysypka, a dziecko odczuwa przy tym duży dyskomfort. Latem należy więc odpowiednio nawadniać dziecko, lecz nie można zapominać o właściwej pielęgnacji skóry, także po opalaniu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które ułatwią dbanie o skórę malucha oraz starszaka.