Kolczyki w kształcie skrzydeł – co symbolizują i jakie jest ich znaczenie?

Trudno o bardziej rozpoznawalny element damskiej biżuterii. Kobiety go uwielbiają, mężczyźni podziwiają a jedni i drudzy doceniają ich wartość. Kolczyki w kształcie skrzydeł mają jednak znacznie głębsze, bo symboliczne znaczenie. Co zatem przedstawiają?

Uduchowienie i mądrość

Jeśli ktoś decyduje się na kolczyki skrzydła są jednym z najmniej popularnych ich motywów. Dlaczego? Ponieważ są one zarezerwowane wyłącznie dla określonych osób. Mowa tu zwłaszcza o ludziach uduchowionych i wrażliwych. Skrzydła od wieków kojarzyły się z niebem, zarówno w wymiarze przyrodniczym jak i duchowym. Są one też symbolem ciągłych rozmyślań w dążeniu do tego, co niebiańskie.

Skrzydła na ulicy?

Oczywiście skrzydlate kolczyki nie zawsze są wybierane ze względu na swoją symbolikę. Prawdę mówiąc coraz mniej osób docenia ich ponadwymiarowy charakter. Niemniej, podarowane komuś (z głową!) oznaczają, że ktoś ten jest uważany za mądrego i godnego uwagi a także za osobę, którą lubi się słuchać, gdyż ma ona coś mądrego do powiedzenia. Jednym słowem, symboliczne podejście do zakupu kolczyków w kształcie skrzydeł jest bardzo nobilitujące i to zwłaszcza dla osoby obdarowywanej.

Podsumowując, motyw skrzydeł – choć coraz częściej zawłaszczany przez popkulturę – jest nadal bardzo częstym argumentem w wyborze określonego rodzaju biżuterii. Zwłaszcza, że jest on przede wszystkim wyrazem docenienia danej osoby a nie tylko chęci obdarowania kogoś.