szampon na ciemieniuchę

Kiedy stosować szampon na ciemieniuchę?

Ciemieniucha to występujące na skórze głowy dziecka łuski o żółtym lub brązowym zabarwieniu. Na ich powstawanie dzieci narażone są szczególnie latem, kiedy praca gruczołów łojowych jest bardziej intensywna. Wbrew pozorom ciemieniucha nie daje objawów bólowych ani nie powoduje swędzenia skóry. Jest jednak doskonale widoczna, co słusznie niepokoi rodziców. Właściwa pielęgnacja może jednak skutecznie zniwelować problem i przywrócić gładką skórę. Jednym z preparatów pielęgnujących stosowanych w trakcie terapii jest szampon na ciemieniuchę.

Kiedy powstaje ciemieniucha?

Za pojawianie się strupów i łusek na skórze głowy odpowiada nadmierna produkcja łoju, który miesza się ze złuszczonym naskórkiem z owłosionej skóry głowy. Kiedy mieszanka zasycha, tworzą się strupki o białym, a następnie żółtym zabarwieniu. Zwykle pojawiają się w okolicy ciemiączka, ale również brwi czy nosa. Brak odpowiednich środków pielęgnacyjnych może prowadzić do pogorszenia stanu skóry, dlatego wskazana jest konsultacja z pediatrą lub rozpoczęcie odpowiednich działań pielęgnacyjnych.

szampon na ciemieniuchę

Jak stosować szampon na ciemieniuchę?

W ofercie ByHealth dostępne są różne preparaty na ciemieniuchę. Jednym z nich jest szampon, który ma delikatne właściwości oczyszczające i złuszczające. Stosując go regularnie, można skutecznie zniwelować objawy choroby skórnej. Na opakowaniu znajdują się szczegółowe informacje dotyczące:

  • częstotliwości stosowania,
  • dawki,
  • minimalnego czasu trwania kuracji.

Aby zapobiec przesuszeniu skóry, większość produktów posiada w swoim składzie składniki nawilżające, w tym takie jak kwasy tłuszczowe czy witamina E.