krem przeciwzmarszczkowy

Kiedy kupić pierwszy krem przeciwzmarszczkowy?

Produkty przeciwstarzeniowe powinny znaleźć się w łazience każdej dorosłej kobiety. Dobry krem przeciwzmarszczkowy oraz inne kosmetyki o podobnym działaniu to produkty, które – dzięki regularnemu stosowaniu –  mogą znacząco poprawić wygląd skóry, zwiększyć jej elastyczność i wyostrzyć kontur twarzy. Kiedy udać się do drogerii po pierwszy taki krem i jakie dodatkowe produkty powinny wchodzić w skład pielęgnacji przeciwstarzeniowej?

Idealny wiek na pierwszy krem na zmarszczki

Wiele dziewczyn zastanawia się, jaki jest idealny wiek na dodanie do codziennej pielęgnacji kosmetyków działających przeciwzmarszczkowo. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: im szybciej, tym lepiej. Oczywiście rada to dotyczy osób dorosłych. Po pierwszy krem przeciwzmarszczkowy kobiety sięgają najczęściej w 25 roku życia. Od właśnie tego momentu nasza skóra zaczyna się powoli starzeć. Oczywiście na początku zmiany te są praktycznie niedostrzegalne, jednak już wtedy warto wprowadzić odpowiednią pielęgnację, która opóźni procesy starzenia.

krem przeciwzmarszczkowy

Kosmetyki w pierwszej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej

Kompleksowa pielęgnacja – idealna dla osób chcących zapobiegać skutkom ubocznym upływającego czasu – powinna składać się z kilku kroków, a są to między innymi:

  • tonik (dający lekki efekt złuszczający),
  • peeling,
  • serum przeciwzmarszczkowe,
  • krem przeciwzmarszczkowy,
  • krem przeciwzmarszczkowy pod oczy,
  • maska na twarz (stosowana raz lub dwa razy w tygodniu).

Zadbanie o skórę dojrzałą w taki sposób, by opóźnić procesy starzenia, nie jest łatwe, co nie znaczy, że niemożliwe. Regularna pielęgnacja i właściwie dobrane kosmetyki to podstawa. Nie mniej ważny jest sposób aplikacji.