kartki na imieniny

Kartki imieninowe tradycyjne

W dobie internetu, dostępu do wielu portali z e-kartkami oraz wirtualnymi skrzynkami poczty elektronicznej, przesyłanie listów i kartek imieninowych drogą tradycyjną, coraz bardziej zanika.

kartki na imieniny

Stosunkowo niedawno, bo jeszcze w początkach dwudziestego pierwszego wieku, poczta zajmowała się dostarczaniem do odbiorców nie tylko listów, ale również pocztówek i kartek okolicznościowych, wysyłanych z całego świata. Obecnie, kartki okolicznościowe przesyłane są najczęściej drogą internetową, która nie tylko skraca czas dostarczenia poczty, ale również ma do zaoferowania więcej możliwości w redagowaniu tego typu poczty. Sprawdź ofertę Twojejkartki.

Kartki na imieniny

Kartki imieninowe jak sama nazwa wskazuje ofiarowywane są solenizantom obchodzącym imieniny, czyli świętują dzień swojego patrona. Jest to uroczystość obchodzona w wielu rejonach Polski, a rangę uroczystości wyznacza solenizant decydując czy celebra powinna być bardziej wystawna czy może kameralna, organizowana tylko dla najbliższych.

Jednym z wyrazów szacunku do drugiej osoby jest ofiarowanie jej kartki w formie papierowej, z umieszczonymi wewnątrz serdecznymi życzeniami. Taką kartkę warto przesłać osobom starszym, najbliższym krewnym mieszkającym w innym mieście, znajomym, czy osobom z pracy z którymi pozostajemy w dobrych kontaktach. Kartka imieninowa ozdobiona jest przeważnie motywami kwiatowymi, przedstawionymi w różnych formach – mogą to być bukiety, pojedyncze kwiaty lub kosze z różnobarwnymi kwiatami. Mogą mieć także okolicznościowy napis, ozdobione brzegi, a wewnątrz – umieszczone serdeczne życzenia.

Należy pamiętać, że wysyłając kartkę tradycyjną drogą trzeba ja nadać kilka dni przed ważną datą, będziemy mieć wtedy gwarancję, że w dniu imienin solenizant ją otrzyma.