trądzik

Jakie kosmetyki stosować na trądzik?

Cerę trądzikową dotyczy najczęściej osób w wieku nastoletnim, jednak problemy z trądzikiem zdarzają się również dorosłym. W przypadku problemów tego typu, najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy. 

Kosmetyki na trądzik

Na rynku dostępnych jest masa środków wspomagających pielęgnację cery trądzikowej. Kosmetyki na trądzik można łatwo dostać w każdej aptece lub drogerii. Najczęściej stosowanymi specyfikami tego typu są:

  • kremy,
  • żele,
  • serum,
  • toniki,
  • maści. 

Ważne jest odpowiednie dobrane produktów do pielęgnacji twarzy, dostosowanych do właściwego rodzaju cery (np. suchej, tłustej, normalnej, wrażliwej). Przy wyborze kosmetyków na trądzik warto też wziąć pod uwagę posiadane ewentualne uczelnia na któreś ze składników występujących w poszczególnych produktach.

maść na trądzik

Podstawowym środkiem w codziennej pielęgnacji cery trądzikowej są niewątpliwie żele myjące, mające na celu oczyszczanie skóry z nadmiernego sebum. W codziennych rytuałach pielęgnacyjnych powinny znaleźć się również toniki.

Maść na trądzik – kiedy warto ją stosować?

Maść na trądzik (https://byhealth.pl/tradzik) jest idealnym uzupełnieniem dbania o cerę trądzikowym. Stosowana powinna być po uprzednim dogłębnym oczyszczeniu twarzy. Aplikowanie maści na trądzik jest jednak nieco ważniejszym krokiem, ponieważ w odróżnieniu od oczyszczenia ma charakter leczniczy.

W aptekach można znaleźć szeroki asortyment maści przeznaczonej do walki z trądzikiem, dostępnych zarówno na receptę, jak i bez. Jeśli nie posiada się recepty, warto rozpocząć od stosowania maści wydawanych bez niej, które są całkowicie bezpieczne. W przypadku dalszego występowania problemu należy rozważyć wybranie się do dermatologa.