tanie kosmetyki

Jak pielęgnować cerę suchą, aby była piękna?

Cera sucha wymaga szczególnego traktowania. Wszystko ze względu na to, że niezwykle trudno ją nawilżyć. Na szczęście, istnieją kosmetyki, dzięki którym możliwe jest utrzymanie skóry suchej w doskonałej kondycji. Okazuje się, że najlepszym wyborem mogą okazać się kosmetyki o naturalnych składach. Są nie tylko bezpieczne, ale i przede wszystkim bardzo skuteczne.

Podstawą jest odpowiednie nawilżenie

Kosmetyki naturalne do skóry suchej muszą charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami. Najważniejsze jest to, aby wykazywały działanie:

  • regenerujące
  • odżywcze
  • nawilżające
  • łagodzące

Podstawą będzie dobry jakościowo krem nawilżający. Posiadaczki cery suchej powinny zdecydować się zarówno na krem na dzień, jak i na krem na noc. Ten drugi powinien być bardziej treściwy i bogaty w cenne oleje, takie jak na przykład olej ze słodkich migdałów czy olej z pestek malin. Kremu należy używać każdego dnia, koniecznie na starannie oczyszczoną cerę. 

tanie kosmetyki

Złuszczanie i oczyszczanie też jest ważne

Osoby posiadające cerę suchą powinny inwestować także w kosmetyki takie jak peeling czy preparat oczyszczający skórę. Muszą być one jednak łagodne w działaniu. Nie mogą powodować podrażnień ani pogłębiać przesuszenia cery. Na pewno dobrym pomysłem będzie zakup peelingu enzymatycznego. Jest on łagodny dla cery i pomaga usunąć martwy naskórek. Wybierając preparat do oczyszczania skóry, swoją szczególną uwagę należy zwrócić na mleczko. Delikatnie usuwa zabrudzenia i nie narusza płaszcza ochronnego naszej cery. Aby znaleźć tanie kosmetyki o naturalnych składach, warto przejrzeć kilka albo nawet kilkanaście różnych ofert.