MAJONEZ-WEGANSKI

Jak jest produkowany majonez wegański? Dla kogo się sprawdzi?

Majonez wegański to świetna alternatywa dla tradycyjnego majonezu. Jest wegański, bezglutenowy i nie zawiera konserwantów ani sztucznych składników. Jest pyszny.

Majonez wegański – z czego jest zrobiony?

Wegański majonez jest zrobiony z aquafaby, płynu z ciecierzycy z puszki, który działa jak zamiennik jajka. Ma również inne składniki, takie jak olej i sok z cytryny, które nadają mu kremową konsystencję oraz charakterystyczny posmak. Rezultatem jest pasta, która smakuje tak samo jak zwykły majonez.

Dla kogo jest majonez wegański?

MAJONEZ-JAJECZNY-BIO
majonez wegański znaleźć można w sklepie Fitorsweet

Ponieważ wegański majonez jest robiony bez jajek, jest to świetna opcja dla wegan, którzy nie jedzą jajek lub osób uczulonych na nie. Wegański majonez jest pyszną, wolną od okrucieństwa alternatywą dla tego prawdziwego.

Wegański majonez może być używany w kuchni zamiast zwykłego majonezu do przygotowywania dań takich jak sałatki makaronowe i ziemniaczane. Może być również stosowany jako zamiennik masła na kanapkach lub tostach.

Istnieje kilka marek do wyboru, a każda z nich ma swoje mocne i słabe strony. Można go znaleźć w większości większych sklepów spożywczych, więc sprawdź, czy w twoim sklepie nie ma w dziale z przyprawami.

Jak robi się wegański majonez?

Wegański majonez można zrobić w domu, mieszając tofu lub ciecierzycę z różnymi przyprawami i olejem, dodając sok z cytryny lub ocet, aby uzyskać charakterystyczny smak. Wegański majonez produkowany komercyjnie zawiera zazwyczaj mleko sojowe, musztardę, sok z cytryny i olej. Większość wegańskich majonezów jest produkowana z olejów roślinnych, takich jak olej słonecznikowy lub rzepakowy, chociaż istnieją marki, które używają oliwy z oliwek.