krem na rozstępy

Jak działa krem na rozstępy?

Podłużne paski na skórze w kolorze białym lub czerwonym to rozstępy, z którymi zmaga się większość kobiet. Nie powstają tylko w okresie ciąży, ale również z powodu nagłej zmiany wagi ciała, jak i przyczyn genetycznych. Problem może nasilać odwodniona i przesuszona skóra czy nieodpowiednia dieta. W pierwszej fazie ich rozwoju skutecznym remedium jest odpowiednia pielęgnacja, w tym przede wszystkim krem na rozstępy, który uzupełnia braki w skórze i stymuluje jej odbudowę.

Krem na rozstępy – skuteczna pomoc w regeneracji skóry

Krem na rozstępy można stosować zarówno na doraźne problemy, jak i profilaktycznie. Rozstępy powstają z powodu gwałtownego rozciągania skóry, na które nie jest przygotowana. Włókna kolagenowe i elastynowe pękają, tworząc widoczne prążki. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów, aby ich uniknąć, jak i walczyć ze świeżymi rozstępami.

krem na rozstępy

Krem na rozstępy – pierwsza pomoc dla skóry

Krem na rozstępy zawiera szereg korzystnych dla skóry składników odżywczych, które wspierają jej regenerację. W składzie mogą się znajdować między innymi:

  • olej bawełniany,
  • masło shea,
  • witamina E,
  • proteiny,
  • kolagen.

Aby krem wzmocnił skórę i zredukował rozstępy, należy go zacząć stosować szybko po zauważeniu czerwonych zmian na skórze. Krem można aplikować nawet kilka razy na dobę. W wielu przypadkach mają one również właściwości wybielające. Składniki aktywne wnikają do skóry i stymulują jej odbudowę. Aplikację kremu można połączyć z delikatnym masażem, a przedtem warto wykonać dokładny peeling skóry, który dodatkowo ją pobudzi, a jednocześnie przyspieszy złuszczanie martwego naskórka.