Jak dobrać płaszcz na jesień?

Każda pora roku wymaga dobierania odpowiedniego rodzaju odzieży. Inaczej ubieramy się na lato, a inaczej w czasie zimy. Jak się okazuje, wielu panom dość duże trudności sprawia odpowiednie dobranie płaszcza na jesień. Z jakiego powodu płaszcz tak dobrze sprawuje się w jesiennych warunkach, a także jak się go powinno wybierać? Jakie są istotne z użytkowego, lecz także estetycznego punktu wiedzenia cechy płaszcza?

Charakterystyka jesiennych warunków

Zanim przejdzie się do tego, jak wybrać płaszcz męski jesienny, w pierwszej kolejności dowiedzieć się należy, czym ta pora roku w ogóle się charakteryzuje. Pozwoli to poprawnie określić cechy charakterystyczne płaszcza pod kątem użytkowym.

Mało kto lubi polską jesień. Wszystko z powodu bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, czyli częstych opadów deszczu, niskiej temperatury, a także dość silnego wiatru. Wszystko to sprawia, że tak trudno jest wybrać odpowiednią odzież wierzchnią.

Dobry męski płaszcz na jesień w tym stylu – https://dstreet.pl/plaszcze-meskie-jesienne musi więc radzić sobie z zimnem, lecz jednocześnie nie może być zbyt gruby, ponieważ jesienne dni dają jeszcze powiew lata. Co więcej, taki płaszcz musi także chronić dobrze przed wiatrem, a także oczywiście musi dawać się łatwo czyścić. Jesień to okres, w który o zabrudzenie ubrania nie jest wcale tak trudno. Oddawanie każdorazowo po zabrudzeniu płaszcza do pralni pociągać może za sobą spore koszta. Dobrze by więc było, jeśli będzie uszyty z materiału, który będzie można domowymi metodami odświeżać bez ryzyka jego uszkodzenia.

Materiał wykonania

Jaka jest zatem najważniejsza cecha dobrego męskiego płaszcza? Jak można się bez trudu domyślić, chodzi tu oczywiście o tworzywo, z którego jest on uszyty. Dobry materiał będzie przede wszystkim odpowiednio ciepły, lecz jednocześnie przewiewny. Co więcej, będzie go można ręcznie czyścić, a także będzie trwały.

Bardzo polecanym materiałem jest przykładowo wełna, która charakteryzuje się dużą izolacją termiczną, jest trwała, a także bardzo ładna. Co więcej, jest ona miła w dotyku, więc taki płaszcz z całą pewnością każdemu przypadnie do gustu.

To, czego powinno się natomiast unikać, to płaszczy uszytych z tworzyw o dużej zawartości szczytnych dodatków. Co prawda będą one tańsze, lecz jednocześnie będą wyraźnie gorsze jakościowo. W efekcie tego będą szybciej się niszczyły. Wiedzieć również trzeba, że takie modele mogą mieć problem z poprawnym przepuszczaniem powietrza, co skutkować będzie dużym dyskomfortem.

Strona estetyczna płaszcza

Panowie mają to do siebie, że wybierając dla siebie rzeczy, zwracają największą uwagę na to, czy są one praktyczne. Jest to oczywiście bardzo ważne, lecz nie powinno się w tym wypadku zapominać o tym, jak będą się one prezentowały. Ogromną zaletą męskiego płaszcza jest bowiem to, że jest on o wiele ładniejszy niż typowa kurtka, która tak chętnie jest noszona. Z tego też powodu warto wiedzieć, jak wybrać płaszcz męski jesienny pod kątem wyglądu i estetyki. Na co w tym zakresie zwracać uwagę?

Jedna z najważniejszych spraw w tym wypadku jest to, jaka powinna być długość płaszcza. Wielu panów ma dość duży problem z poprawnym określeniem tego aspektu, co kończy się bardzo nieestetycznym wyglądem. Długość płaszcza powinna być dobierana pod kątem tego, jaki ma się wzrost. Wysocy panowie powinni celować w modele, które kończyć im się będą w okolicy kolan. Jeśli natomiast ma się nieco niższy wzrost, długość płaszcza powinna być nieco poniżej linii pośladków.

Oczywiście na tym kwestia wyglądu się nie kończy. Bardzo ważną sprawą jest także to, czy wybierać się będzie płaszcz jednorzędowy, czy też może dwurzędowy. W tym wypadku czynnikiem decydującym jest sylwetka mężczyzny. Panowie z nadwagą i wystającym brzuszkiem powinni decydować się na modele jednorzędowe. Po pierwsze mniej opinają one ciało, a po drugie pozwalają je wysmuklić i dzięki temu zamaskować nadwagę. Jeśli natomiast ma się szczupłą budowę ciała, to polecane będą płaszcze dwurzędowe, które pięknie ją podkreślą i spowodują, że sylwetka będzie bardzo ładnie się prezentowała.