Jak dbać o kozaki damskie skórzane?

Kupując kozaki damskie skórzane na przykład z Zapato zwykle ma się nadzieję na to, że wchodzi się w posiadanie obuwia, które będzie nam służyć przez lata. Rzeczywistość nie zawsze potwierdza jednak te przypuszczenia. Niekiedy nietrwałość butów jest konsekwencją zastosowania do ich produkcji skóry niskiej jakości. Znacznie częściej okazuje się jednak, że winna jest niewłaściwa troska o skórzane obuwie. Jak zatem o nie dbać?

Po pierwsze – impregnacja


Impregnacja to podstawa i dobrze jest pamiętać o tym jeszcze przed założeniem kozaków damskich skórzanych po raz pierwszy. Nowe obuwie musi zostać zabezpieczone, nie należy przy tym stosować przypadkowego impregnatu. Najlepszym wyborem wydaje się ten, który dodatkowo chroni obuwie przed kontaktem z wilgocią i brudem. Zimą są to jedne z największych zagrożeń dla obuwia. Co warte podkreślenia, impregnat powinien być nakładany na całą powierzchnię buta z jednakową starannością.

Po drugie – stosowanie wypełniacza


Naturalna skóra nie powinna się odkształcać, nie można jednak w pełni wykluczyć tego zjawiska. Jeśli więc kozaki mają cieszyć oczy więcej niż przez jeden sezon, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w specjalny wypełniacz. Ten powinien być umieszczany w butach zawsze, gdy nie znajdują się na naszych nogach. Przy zakupie warto też sprawdzić, czy wybierany właśnie model odpowiada obuwiu pod względem wielkości. Dodatkowym zabezpieczeniem ich tylnej części może też okazać się łyżka do butów.