szampony do włosów farbowanych

Jak chronić włosy farbowane przed utratą koloru?

Przyjęło się, że nasze włosy – a raczej ich kolor i cięcie – podkreśla naszą osobowość i indywidualny charakter. Właśnie z tego powodu, panie nie stronią od koloryzacji i zdarza się, że każdego miesiąca na ich włosach pojawia się całkowicie inna barwa. Niemniej jednak, nawet trwała koloryzacja często nie jest wstanie zapewnić równie trwałego efektu. Jeśli więc chcemy utrzymać żywy i wyrazisty kolor naszych kosmyków, wówczas musimy je odpowiednio pielęgnować. Jak można to zrobić?

Szampony do włosów farbowanych to absolutna podstawa!

Włosy farbowane wymagają szczególnego rodzaju pielęgnacji. Tak naprawdę, nie chodzi tu tylko i wyłącznie o to, by odbudować ich strukturę, która mogła zostać mocno nadwerężona po permanentnej koloryzacji, ale także i po to, by zachować świeży i żywy kolor na jak najdłużej. Wówczas warto wyposażyć się w dobre szampony do włosów farbowanych. Produkty te zostały stworzone po to, by:

  • utrwalić kolor w strukturze włosów;
  • zapobiegać wypłukiwaniu się barwników;
  • odżywić włosy;
  • nadać kosmykom pięknego blasku.

Szampony do włosów farbowanych są specjalnymi kosmetykami, przeznaczonymi do codziennej pielęgnacji koloryzowanych włosów. Dzięki takim produktom, panie będą mogły zachować nałożony na pasma kolor, bez obaw o to, że zacznie się on wypłukiwać z każdym, kolejnym myciem. Warto więc mieć to na uwadze, gdyż szampony do włosów farbowanych znacznie redukują częstotliwość odświeżania koloru – z wyłączeniem odrostów – co z kolei będzie mieć pozytywny wpływ na samą kondycję włosów.

Sam szampon nie wystarczy! Pamiętajmy również o odżywce!

Szampony do włosów farbowanych z całą pewnością powinny stanowić podstawę codziennej pielęgnacji koloryzowanych kosmyków. Panie jednak muszą mieć świadomość co do tego, że jeden produkt nie będzie wystarczający. W drogeriach i sklepach internetowych takich jak Manada.pl można znaleźć także specjalne odżywki do włosów farbowanych, które będą świetnym uzupełnieniem rutynowej pielęgnacji. Dzięki nim panie będą mogły w kompleksowy sposób zadbać nie tylko o swój kolor, ale także o odżywienie pasm i zachowanie ich optymalnego poziomu nawilżenia. Wobec tego, szampony do włosów farbowanych są produktem, który powinien być uzupełniony o odpowiednio dobraną odżywkę, a nawet i maskę do włosów. Dzięki temu będzie można zachować wyrazisty barwnik w strukturze włosa, którzy wytrzyma nawet częste mycie i stylizację gorącym powietrzem. Warto więc o tym pamiętać, a panie będą mogły cieszyć się nowym i dynamicznym kolorem swoich kosmyków przez dłuższy czas.