Inspiracje z mody ulicznej

Moda uliczna stanowi niezastąpione źródło inspiracji, jest wręcz kopalnią pomysłów, z których wykreować można swój własny, unikalny styl. To właśnie tu mają swój początek najświeższe pomysły wybitnych stylistów, których kreacje zachwycają tysiące fanów mody. Jakie są najbardziej aktualne trendy wprost z ulic europejskich miast i wybiegów?

Luz, wygoda i nietuzinkowość

Coraz większą popularność zdobywają komfortowe, luźne kurtki i bluzy. Są one inspirowane kulturą skateboardingu, gdzie wygoda jest na pierwszym miejscu. Nieodłącznym elementem są wymowne symbole i wulgarne znaki, które posiada prawie każda koszulka z nadrukiem. Taki styl podbił serca znanych celebrytów, między innymi Rihanny czy Nicki Minaj, które mają ogromny wpływ na aktualne trendy. W niepamięć odchodzą klasyczne, delikatne kolory – na topie pozostają pełne energii i życia barwy, a im bardziej błyszczące i przyciągające wzrok, tym lepiej.

Kwiatowe wzory nadal cieszą się uznaniem

Moda uliczna nie skreśliła kwiatów. Ten wzór nadal pozostaje aktualny i dobierany do dużej ilości stylizacji. Sprawdza się także przy nietypowych połączeniach, przykładowo na eleganckiej torebce w towarzystwie koszulki z nadrukiem i sportowych butów. Inspirując się modą z ulicy warto pamiętać, iż liczy się tu unikalność i zachowanie własnego stylu. Doceniana jest odwaga w wykreowanych stylizacjach, ale także umiar. Odnalezienie złotego środka stanowi niezwykłe wyzwanie, a zarazem zabawę modą, na czym przecież ona polega.