helix kolczyk

Helix – kolczyk do założenia do chrząstki ucha

Kolczyki w chrząstce ucha, to moda, która pojawiała się wiele lat temu i nie przemija. Wiele dziewczyn decyduje się na tak niebanalną biżuterię. Aby jednak kolczyk Helix można było założyć, niezbędne jest przekłucie chrząstki ucha. Można to zrobić w gabinecie kosmetycznym. Są też osoby, które decydują się na samodzielne przekłucie chrząstki, w wykonany otwór zaś zakładają Helix kolczyk.

Przekłucie chrząstki jest bolesne

Oczywiście przekłucie chrząstki ucha na kolczyk Helix wiąże się z bólem. W zależności od tego, jaki kto ma próg bólu, może czuć większy lub mniejszy. Sam moment przekłucia jest jednak bardzo krótki. Ból przechodzi, jednak niekiedy na uchu pojawia się opuchlizna, która z czasem ustępuje. Warto jednak mieć świadomość, że ból w tym wszystkim nie jest największym ryzykiem. Nieodpowiednio wykonując przekłucie można bowiem spowodować trudny w leczeniu stan zapalny

helix kolczyk w ofercie Marko

Warto dbać o to by nie doszło do infekcji ucha

Bardzo ważne jest zadbanie o to, by nie doszło do zakażenia. Wiele osób wykonuje kilka takich dziurek, by założyć kolczyki Helix w większej ilości. Zawsze warto dbać o sterylne warunki w miejscu wykonywania przekłucia, dezynfekować ręce, a później robić wszystko, by rana cały czas była czysta. Jeśli pojawią się zaś na niej jakieś nacieki ropne i dolegliwości bólowe, nie wolno tego bagatelizować. W takiej sytuacji niezbędne może okazać się wyjęcie kolczyka, który może powodować zakażenie i zgłoszenie się do lekarza. Lekarz z pewnością obejrzy ucho i wdroży odpowiednie leczenie. Niekiedy wystarczy zewnętrzne, a więc jakieś maści na chore ucho, czasem zaś konieczne będzie branie przez jakiś czas zapisanych antybiotyków.