produkty do włosów

Dobieramy kosmetyki do rodzaju posiadanych włosów

Gdy kupuje się kosmetyki do włosów w ciemno, bez uprzedniego sprawdzenia, jakiego rodzaju powinny one być, można więcej sobie zaszkodzić, niż pomóc. Wszystko z tego powodu, że wszystkie produkty do włosów muszą być bardzo precyzyjnie dopasowane do ich rodzaju. Nawet najmniejszy błąd i niedopatrzenie może spowodować uszkodzenie włosów.

Grubość włosów

produkty do włosów

Wiele osób nie docenia tego, jak wielkie znaczenie ma grubość włosów do rodzaju stosowanych przez nich kosmetyków. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ najlepsze kosmetyki do włosów posiadają wyraźne oznaczenia, do jakiego rodzaju grubości włosów powinny być stosowane. W przypadku włosów cienkich odradza się używanie kosmetyków zawierających w sobie olej, ponieważ mogłyby one nadmiernie obciążać lekkie i delikatne włosy. W przypadku natomiast włosów grubych zawartość oleju w składzie jest zalecana, ponieważ dzięki temu staną się one jaśniejsze, bardziej połyskliwe i wizualnie lżejsze. Więcej dowiesz się tutaj.

Rodzaj włosów

Oczywiście ogromne znaczenie dla doboru kosmetyków ma również to, czy włosy są przetłuszczające się, suche czy też z łupieżem. Przykładowo do włosów suchych pod żadnym pozorem nie można stosować kosmetyków zawierających w choć śladowych ilościach alkoholu, ponieważ jeszcze bardziej je wysuszą, a co za tym idzie, zniszczą. Jeśli chodzi natomiast o włosy z łupieżem, powinno się używać takich kosmetyków, które będą zapobiegać złuszczaniu się naskórka na głowie, czyli powstawaniu łupieżu.