peeling do skóry głowy

Czy peeling do skóry głowy jest potrzebny?

Peeling do skóry głowy nie cieszy się tak dużą popularnością jak, chociażby szampon. Z tego też względu, nie znajdzie się go w każdej łazience. Tymczasem okazuje się, że stosowanie tego kosmetyku ma wiele zalet. Warto byłoby więc dowiedzieć się, co takiego można zyskać dzięki peelingowi. Należałoby również mieć świadomość tego, czym kierować się przy wyborze takiego kosmetyku.

Dlaczego warto stosować peeling?

Peeling do skóry głowy to kosmetyk, który można nabyć w zdecydowanej większości drogerii. Nie rzuca się on jednak w oczy tak mocno jak inne produkty do pielęgnacji włosów, takie jak szampon czy maska. Z systematycznym korzystaniem z peelingu wiąże się jednak wiele zalet. Przede wszystkim, taki kosmetyk pomoże usunąć martwy i zrogowaciały naskórek.

Skalp będzie więc odpowiednio nawilżony i nie będzie się przetłuszczał. Poza tym, dzięki peelingowi można w znaczący sposób usprawnić mikrokrążenie. To zaś pobudzi cebulki włosowe do intensywniejszego wzrostu. Można zatem spodziewać się wysypu tak zwanych baby hair. Warto również dodać, że dla wielu osób masowanie skóry peelingiem jest niezwykle relaksujące. Jest to więc jedna z metod redukcji nadmiernego napięcia emocjonalnego. 

Jak wybrać dobry peeling do skóry głowy?

peeling do skóry głowy

Aby peeling do skóry głowy był skuteczny, musi być odpowiednio dobrany. Wydaje się, że najlepiej poszukiwać w nim substancji aktywnych pochodzenia naturalnego. Kosmetyk ten może mieć różną postać i konsystencję. Osoby posiadające skórę grubą i tłustą, mogą zdecydować się na klasyczny peeling gruboziarnisty bądź drobnoziarnisty.

Nie brakuje jednak osób, które posiadają skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Peeling ziarnisty nie jest im polecany. Takie osoby powinny raczej sięgnąć po peeling enzymatyczny, który w skuteczny, ale niezwykle delikatny sposób usunie martwy naskórek. Tego typu kosmetyki bazują zazwyczaj na bromelainie i papainie.

Jak stosować peeling i po jakim czasie pojawią się efekty?

Peeling do skóry głowy z manada.pl wymaga systematycznego stosowania, bo tylko wówczas będzie mógł przynieść oczekiwane rezultaty. Wydaje się więc, że dobrym pomysłem będzie stosowanie go przynajmniej raz na dwa tygodnie. Częstotliwość stosowania peelingu zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Niektórzy mogą wymagać częstszego, a inni rzadszego stosowania peelingu. Efekty mogą pojawić się już po pierwszym użyciu. Skóra będzie oczyszczona i zrelaksowana. Na długofalowe rezultaty w postaci przyspieszenia wzrostu włosów trzeba będzie cierpliwie poczekać kilka tygodni.