pierścionek z cytrynem

Cytryn – pierścionek z odrobiną słońca

Cytryn to rzadka odmiana kwarcu o żółtopomarańczowym zabarwieniu. Jest nie tylko piękny, ale również przypisuje mu się szereg właściwości, które sprawiają, że biżuteria z tym kamieniem wspaniale sprawdzi się jako prezent. Również pierścionki zaręczynowe z cytrynem niosą bardzo piękny przekaz – dowiedz się, jakie są właściwości tego złocistego kamienia i dlaczego warto nosić pierścionek z cytrynem.

Cytryn – cechy i właściwości

Cytryn to szlachetna, ceniona w jubilerstwie odmiana kwarcu o zabarwieniu od jasnego żółtego do pomarańczowego. Piękna barwa przywodzi na myśl miód albo promyk słońca – dlatego cytryn kojarzony jest z radością, optymizmem oraz kreatywnością. Cytryn pierścionek ze względu na symbolikę tego kamienia szlachetnego świetnie sprawdzi się w charakterze prezentu, gdyż ma wzmagać pewność siebie, siłę woli i zdolność do rozwiązywania problemów. Kamień ten ma zdolność rozpraszania i transformowania negatywnej energii, pomaga odnajdywać radość z życia i działa energetyzująco.

pierścionek z cytrynem

Pierścionki zaręczynowe z cytrynem – symbolika

Podarowanie z okazji zaręczyn pierścionka z cytrynem to piękna deklaracja. Dzięki symbolice cytrynu pierścionek taki mówi o tym, że druga osoba przynosi ze sobą radość, szczęście i optymizm do naszego życia. Zaręczynowy pierścionek z cytrynem mówi również o tym, że wspólną przyszłość widzimy w bardzo jasnych barwach, że jesteśmy gotowi pracować nad związkiem tak, aby okazał się sukcesem; mówi o odnajdywaniu szczęścia w codzienności spędzonej z drugą osobą. Dodatkowo, dzięki swojej niespotykanej barwie, pierścionek zaręczynowy z cytrynem jest intrygujący i niebanalny, i z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią niekonwencjonalne rozwiązania. Pamiętajmy o tym, żeby wybrać pierścionek z takim kamieniem, którego barwa i symbolika spodoba się drugiej osobie.