Popularne zioła moczopędne

Nerki i wątroba są organami odpowiedzialnymi za oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn. Okazuje się, że pomocne w tym przypadku mogą być różnego rodzaju zioła moczopędne.

Ziół o działaniu moczopędnym jest naprawdę bardzo dużo. Oczywiście poza tym posiadają one i inne właściwości zdrowotne. Niektóre eliminują bakterie odpowiedzialne za infekcję układu moczowego, a przy tym posiadają właściwości odtruwające. Jeszcze inne są w stanie zatrzymać bardzo bolesne skurcze i wspomagają działanie układu odpornościowego. Są również zioła, które uniemożliwiają tworzenie się kamieni nerkowych.

Zioła moczopędne zasadniczo zwiększają ilość wydalanego przez organizm człowieka moczu. Pamiętać trzeba, że wraz z moczem z organizmu usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii, a także jony chloru, sodu i kwasu moczowego. Zioła te redukują też wodę, która gromadzi się w tkankach. Ich ogromną zaletą jest to, że w porównaniu z lekami sprzedawanymi w aptekach, nie wypłukują z organizmu cennych elektrolitów. Są to jony bardzo ważne dla zdrowia. Powszechnie stosuje się więc je w chorobach układu moczowego czy kamicy nerkowej. Zawsze jednak warto to robić zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jednym z bardziej znanych ziół moczopędnych jest pokrzywa. Wspomaga ona skutecznie wydalanie z organizmu mocznika. Poza tym blokuje stany zapalne w układzie moczowym. Przy tym bardzo dobrze wpływa na włosy i paznokcie.