mydło naturalne

Mydło naturalne vs syndety – podstawowe różnice

Obecna codzienność wręcz wymaga intensywnej dbałości o higienę. Społeczeństwo z dnia na dzień żyje coraz szybszym tempem, w coraz większym stresie. Co za tym idzie, stawia również duży nacisk na higienę, ładny zapach oraz całodobowy komfort. Podstawą higieny są kąpiele z wykorzystaniem mydła lub żelu pod prysznic, Jednakże mydło mydłu nie równe.

Na półkach sklepowych w drogerii znajdziemy całą masę przeróżnych mydeł. Lecz w większości są to jedynie środki myjące, gdyż nie mają one zbyt wiele wspólnego z mydłem. Mydło naturalne zdecydowanie różni się od sklepowego asortymentu. Różnice przejawiają się przede wszystkim w kwestii składu. Bowiem kostki myjące, jakie bez problemu znajdziemy na sklepowych regałach, zawierają jedynie niewielki ułamek prawdziwego mydła. Zatem ile jest mydła w mydle i co stanowi reszta?

Syndety. gdyż taką nazwę posiadają owe kostki myjące, zawierają w swym składzie zaledwie około 10% prawdziwego mydła. Reszta składu, czyli zdecydowana większość to liczne detergenty syntetyczne, nasycone kwasy tłuszczowe czy też środki zapachowe oraz barwiące. Podczas gdy naturalne mydła posiadają w swym składzie zaledwie 4-5 składników, zaś jego podstawowym składnikiem jest tłuszcz zwierzęcy bądź rośliny, a także wodorotlenek sodu oraz wodę. Ponadto w naturalnym mydle znajdziemy olej laurowy, oliwę czy masło shea. Dzięki temu skóra jest nie tylko czysta, ale również zadbana, a jej pH nie ulega zmianie.