filtr przeciwsłoneczny

Kremy z filtrem: jakie SPF wybrać? Kto może korzystać z tych balsamów?

Aby uniknąć negatywnych skutków ekspozycji na słońce, codziennie podczas letnich dni trzeba używać kremu z filtrem. Ważne jest, aby zakryć najbardziej wrażliwe części ciała i stosować produkt o odpowiednio dostosowanym SPF. Istnieją szerokie możliwości wyboru. Ochrona przeciwsłoneczna dostępna w sklepach obejmuje wersje kremów od SPF 10 do SPF 50. Krem przeciwsłoneczny to cenny zakup dla osób, które potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Taki produkt łatwo znaleźć w każdej aptece i rozpocząć używanie od zaraz.

Dlaczego trzeba stosować takie rozwiązanie jak ochrona przeciwsłoneczna?

krem z filtrem 50

Światło słoneczne bywa naprawdę szkodliwe. W związku z tym ważne jest, aby chronić się, nosząc krem z filtrem przeciwsłonecznym. Przydają się przy tym długie rękawy i unikanie promieni w środku dnia – w godzinach szczytu. Chcąc chronić się przed słońcem, wystarczy zacząć stosować odpowiednie filtry przeciwsłoneczne. Zaniechanie tego może prowadzić do oparzeń słonecznych i ogólnego nieprzyjemnego uczucia na skórze po powrocie do domu nawet przez 2 tygodnie.

Nakładając krem z filtrem spf 50 przed wyjściem na zewnątrz latem dajemy sobie odpowiednią barierę ochronną. Ochrona przeciwsłoneczna ma takie zalety, jak zmniejszenie ryzyko raka skóry i nawet dla dzieci jest to proste, nieinwazyjne rozwiązanie.

Co warto wiedzieć o kremach z filtrem?

Aby nosić krem z filtrem, trzeba wiedzieć, że istnieją różne filtry, których można użyć w zależności od potrzeb. Zarówno filtr SPF 50, jak i filtr SPF 20 chronią przed promieniowaniem UV. Różnica leży w długości działania. Jeśli trzeba czegoś na dłużej (np. 12 godzin), lepiej wybrać krem z filtrem 50. Jeśli trzeba czegoś na krótko np. spacer wzdłuż alejki – sprawdzi się filtr przeciwsłoneczny SPF 10 – dający ochronę na 2,5 godziny.