masło kakaowe nierafinowane

Kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała

Po sezonie zimowym skóra wielu kobiet jest w złym stanie. Sucha, zaczerwieniona i podrażniona od nieustannego noszenia grubych swetrów i spodni, szybko potrzebuje ratunku w postaci dobrych i naturalnych kosmetyków do pielęgnacji, które przywrócą jej urodę i zdrowie. W co zainwestować, aby osiągnąć jak najszybciej poprawę jej stanu? Jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej?

Kosmetyki naturalne do ciała

Do skóry suchej i łuszczącej się idealnie sprawdzi się masło do ciała. Ma bogatą konsystencję, mocno natłuszcza, odżywia oraz łagodzi podrażnienia. Masło kakaowe nierafinowane z pewnością wielu paniom przypadnie do gustu. To kosmetyk naturalny, którego używanie to sama przyjemność. Już po kilku dniach regularnego stosowania widać różnice. Jeżeli skóra nie jest w bardzo złym stanie wystarczy zaopatrzyć się w mus do ciała. To kosmetyk lżejszy i mniej bogatszy w składzie, ale idealnie sprawdzający się z rana, kiedy musimy szybko się ubrać po zastosowaniu smarowidła do ciała. Wchłania się szybciej niż masło kakaowe nierafinowane, przyjemnie nawilża i zostawia miły zapach.

Gdzie kupić dobrej jakości kosmetyki naturalne

Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki naturalne, z powodzeniem możemy ich szukać nawet w zwykłych sieciowych drogeriach. Warto jednak rozwinąć umiejętność czytania etykiet i składów, by rozpoznawać niezdrowe parabeny i konserwanty, które często działają podrażniająco.