krem pod oczy

Jakie właściwości ma krem pod oczy?

W drogeriach można spotkać się z niezliczoną ilością produktów przeznaczonych do użytku pod oczami, co sprawia, że często trudno wybrać ten, który będzie najodpowiedniejszy. Warto wiedzieć, na co dobry krem pod oczy powinien wpływać i dzięki jakim składnikom to robi. Jest to klucz do przemyślanego i trafnego wyboru.

Krem pod oczy – jak powinien działać?

krem pod oczy

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy ma przed sobą wiele zadań, gdyż skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i często niewystarczająco nawodniona. Niewielka ilość włókien kolagenowych i elastyny sprawia, że bardzo trudno o zachowanie odpowiedniego jej napięcia. 

Na co powinien wpływać krem pod oczy?

  • Na powstawanie nowych zmarszczek – redukcja tego aspektu jest konieczna, aby stare zmarszczki mogły zostać odpowiednio zmniejszone. Pomaga to w zachowaniu wrażenia młodej skóry w każdym wieku.
  • Na jędrność i elastyczność – jest to klucz do zdrowego wyglądu cery, która dzięki temu pozbawiona będzie worków pod oczami. 
  • Na nawilżenie skóry – odpowiednie składniki pomogą w nawodnieniu cery.
  • Na pozbycie się cieni – to głównie zasługa witaminy C, która rozjaśnia cienie pod oczami.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Warto patrzeć na składniki, które najlepiej wpływają na cerę pod oczami. Będą to na pewno witaminy, a w tym witamina C, E i A, które działają przeciwstarzeniowo. Dobry przeciwzmarszczkowy krem pod oczy powinien również zawierać olej z wiesiołka, jak i kofeinę. Wszystko to powinno zostać wspomożone kwasem hialuronowym, który zadba o odpowiednie nawilżanie.