jubiler online

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Zakup pierścionka to często dość skomplikowana sprawa. Zwłaszcza jeśli ma być to prezent. W takim przypadku często dość problematyczne może być określenie jest rozmiary. Jest jednak kilka rad, które mogą w tym pomóc.

Podstawowe informacje
Każdy sklep z biżuterią oferuje pierścionki w różnych rozmiarach. Ważne jest zatem, aby te rozmiary znać. Po pierwsze, wiedzieć trzeba, że rozmiary pierścionków są bardzo gęste. Zmieniają się bowiem już co 0,3 mm. Istotne jest jednak to, że skala rozmiarów pierścionków jest ujednolicona. Po czym poznać, że pierścionek pasuje? Powinien on przechodzić przez kostkę palca z lekkim oporem, a następnie powinien swobodnie opierać się dalszej części palca. Najlepszym miejscem, w którym zapytać można o szczególny dotyczące rozmiarów pierścionków będzie sklep jubilerski.

Ustalenie rozmiaru pierścionka
Jak ustalić rozmiar pierścionka, który ma być prezentem? Jeśli jest to prezent dla partnerki to warto zdobyć jeden z pierścionków, który aktualnie nosi partnera. Następnie można udać się z nim do jubilera w celu ustalenia rozmiaru. Można także rozmiar pierścionka określić samodzielnie. W tym celu trzeba za pomocą suwmiarki zmierzyć jego wewnętrzną średnicę.

Zakup pierścionka
Kiedy rozmiar jest już znany można przejść do zakupu pierścionka. To zrobić można na dwa sposoby. Można udać się do stacjonarnego salonu jubilerskiego. Innym rozwiązaniem jest jubiler online AnkaBiżuteria. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze. Idealny pierścionek zakupić można wygodnie i szybko z własnego domu.