Jak wyregulować brwi w domowym zaciszu?

Regulacja brwi to zabieg obecnie powszechnie wykonywany przez mnóstwo kobiet, chcących cieszyć się pięknym wyglądem. Czynność tę można wykonać na wiele sposób. Dziś brwi są najczęściej regulowane są pęsetą, woskiem albo za pomocą nitkowania. Jak wyregulować brwi pęsetą?

Regulacja brwi w domu oraz u kosmetyczki

Zabieg ten jest dziś ceniony przez tysiące kobiet, które nade wszystko cenią sobie piękny wygląd twarzy. Starannie wyretuszowane rzęsy potrafią w doskonały sposób podkreślić kobiecy urok osobisty oraz jej charyzmę i charakter.

Dziś mnóstwo kobiet decyduje się na samodzielne wyrywanie włosów z łuku brwiowego, a inne z kolei wolą skorzystać z pomocy doświadczonej kosmetyczki. Zazwyczaj zaleca się, aby pierwszy zabieg przeprowadzić pod okiem doświadczonej osoby, która posiada dostateczna wiedzę w tym zakresie. Każda w pełni doświadczona i wykwalifikowana kosmetyczka potrafi dobrze dobrać kształt oraz grubość brwi do kształtu kobiecej twarzy.

Jak wyregulować łuk brwiowy samodzielnie?

Posiadając odpowiednią wiedzę w tym zakresie można zdecydować się na usuwanie zbędnych włosków z łuku brwiowego w domowym zaciszu. Pierwszym krokiem który powinno zawsze się wykonać jest wyznaczenie idealnego łuku brwi. Do tego celu potrzebny jest cienki patyczek, pędzelek oraz ołówek.

W celu wyznaczenia końcówki brwi, należy przyłożyć patyczek do płatka nosa, w taki sposób, aby przechodził on przez zewnętrzny kącik oka, aż do samej brwi. Dzięki temu dobrze widoczne jest to, gdzie powinien przebiegać koniec idealnego łuku brwiowego. A włoski znajdujące się po drugiej stronie patyczka należy usunąć przy pomocy pęsety.

Aby dobrze wyznaczyć sobie najwyższy punkt łuku brwiowego, należy zawsze przyłożyć patyczek na wysokość końca zewnętrznej linii tęczówki oka.

Podczas wykonywania zabiegu warto wykorzystać z zimnych kostek lodu, które to pomogą skutecznie uśmierzyć ból po wyrywaniu niechcianych włosków.

Więcej o regulacji brwi w artykule na blogu: https://trena.pl/blog/jak-wyregulowac-brwi-praktyczny-poradnik/