maslo do ciala

Intensywne nawilżenie ciała

Wiele kobiet zmaga się z suchą i słabo nawilżoną skórą. Przyczynia się do tego zmienność temperatur, wpływ promieni słonecznych oraz promieniowanie UV, jak również gorące kąpiele czy po prosu – upływ lat, w wyniku którego każda skóra w naturalny sposób traci zdolność do wiązania wody. Efektowi przesuszenia skutecznie zapobiec może masło do ciała.

Doskonałe nawilżenie

Masło kosmetyczne, zwane także musem, świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry całego ciała. Dzięki gęstej, kremowej konsystencji dobrze się rozprowadza. Jest o wiele bardziej tłuste iż tradycyjne kremy czy balsamy, dlatego w większym stopniu nawilża naskórek pozostawiając go gładkim i miękkim w dotyku. Jego dodatkową zaletą jest intensywny zapach, dzięki któremu skóra przyjemnie pachnie jeszcze długo po jego nałożeniu.

Dla kogo przeznaczony jest mus do ciała

Stosowanie masła do ciała polecane jest przede wszystkim osobom, których skóra wymaga mocnego nawilżenia. Kosmetyk ten najlepiej sprawdza się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to skóra narażona jest na działanie mrozu. Szczególnie przydaje się do nawilżania partii ciała najbardziej narażonych na przesuszanie, takich jak na przykład łokcie i kolana, ale bez przeszkód można rozprowadzać je na całym ciele. Musu kosmetycznego nie zaleca się natomiast w przypadku cery tłustej – wówczas lepiej skorzystać z mniej skoncentrowanych produktów, takich jak balsam czy krem.