piżama dziecięca

Dobre piżamy dziecięce na lato – jak wybrać?

Lekkie i pełne kolorów piżamy dziecięce są częstym wyborem na lato zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Letnie noce bywają upalne, dlatego warto zadbać o odpowiedni strój dla dziecka gwarantujący komfort snu. Jakich piżamek dziecięcych szukać na ten czas, co cechuje najlepsze komplety? Jak dobrać właściwy rozmiar dla dziecka, które szybko rośnie?

Piżamy dziecięce z krótkim rękawkiem

Piżamy dziecięce na lato to przede wszystkim modele z krótkim rękawem, a często także krótkimi spodenkami. To dobry wybór, o ile spełniają podstawowe założenia:

piżama dziecięca
  • uszyte są z lekkiego materiału niekrępującego ruchów, zapewniającego możliwość oddychania dla skóry,
  • ich krój zapewnia swobodę,
  • nie uciskają w pasie czy innych miejscach,
  • mają kolorystykę czy wzory odpowiadające młodemu użytkownikowi.

Okazuje się, że nie zawsze piżamy dziecięce muszą być w 100% bawełniane, czasami sprawdzają się także inne tkaniny i dzianiny, o ile mają wszystkie pożądane właściwości. Piżamka na lato dla dziecka powinna sprawdzać się nie tylko w te upalne dni, ale również nieco chłodniejsze, dając optymalny komfort cieplny.

Przewiewne piżamki o standardowym kroju ze ściągaczami

W okresie letnim można również zdecydować się na piżamę dzieciecą o typowym kroju z długim rękawem i nogawkami, zakończonymi ściągaczami. To pomaga w doborze rozmiaru, bez obaw można kupić piżamkę o rozmiar większą, gdyż jej krój pozwala na dobre dopasowanie w szerokim zakresie. Oczywiście warto wybrać piżamki dziecięce z cieńszych materiałów, by dodatkowo nie grzały ciepłą nocą.