Czym się kierować przy wyborze idealnej piżamy?

Na komfort snu wpływa wiele czynników, od zdrowia, przez samopoczucie, po materac i… piżamę. Zbyt ciasna, wykonana z nieprzyjemnego materiału czy niedopasowana do temperatury skutecznie zakłóca sen. Może też negatywnie wpłynąć na stan skóry. Jak wybrać wygodne, dobrej jakości piżamy dla siebie i reszty rodziny?

Jakie kryteria musi spełniać dobrej jakości piżama?

Piżama, która zagwarantuje komfort w czasie nocnego wypoczynku, to przede wszystkim odpowiedni krój oraz materiał. Ubranie musi być luźne, nie może obciskać ani krępować swobody. Powinno być wykonane z miękkiej, reagującej na ruch tkaniny. W zależności od pory roku można wybrać piżamę z krótkim lub długim rękawem. Na zimę dobrą opcją dla dzieci będą także pajacyki, które zapobiegną odkrywaniu plecków dziecka w czasie snu. Jeśli chodzi o materiał – ważne, aby był naturalny, przewiewny, by nie powodował przegrzewania się. Najlepszy wybór to bawełna, len albo miękka wiskoza.

Gdzie kupić wygodne piżamy dla rodziny?

Dobrej jakości piżamy dla rodziny można znaleźć przede wszystkim w sklepach współpracujących z renomowanymi producentami – zarówno w stacjonarnych, jak i w internetowych punktach sprzedaży.
Podczas zakupu warto czytać skład materiału, upewnić się, że wykończenie jest starannie wykonane. Jeśli chodzi o kolor czy wzór, najlepiej dopasować go do swoich upodobań. W przypadku dzieci warto pozwolić im wybrać ulubiony motyw czy bajkowego bohatera, który pojawia się na piżamce.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Xoxoxo.pl