Czym jest rosenoid z Litozinu?

Stawy poddawane są ogromnym przeciążeniom, które przyczyniają się do ich stopniowego zwyrodnienia. Polega ono na zmniejszaniu się lub zanikaniu chrząstki kostnej, stanowiącej śliską maź, będącą swoistym „smarem” dla stawów. Jej działanie zapobiega ścieraniu się kości, zapewnia amortyzację i elastyczność oraz ochronę kości i więzadeł podczas ruchu. Jej zanik jest przyczyną bólu i dysfunkcji stawowych. Dlatego warto stosować Litozin kolagen, suplement diety wykorzystujący działanie rosenoidu.

Czym jest rosenoid?

Rosenoid to swoista nowość na rynku medycznym, choć było o nim słychać już od kilku lat za sprawą badań prowadzonych przez skandynawskich naukowców. Jest to kompleks substancji bioaktywnych, które znajdują się w owocach dzikiej róży, z której zostały starannie wyselekcjonowane. Rosenoid wykazuje silne działanie pobudzające organizm do produkowania kolagenu i przyspiesza proces wytwarzania tkanki stawowej. Rosenoid jest jednym ze składników Litozinu.

Jak działa?

Nowoczesny suplement Litozin z kolagenem, to rosenoid wzbogacony witaminą C i miedzią oraz kolagen typu II, czyli białko odpowiedzialne za proces wytwarzania tkanki stawowej, stanowiącej ochronę dla kości przed ścieraniem się. Działanie tych substancji ma zdrowotny efekt dla stawów, gdyż zwiększa ilość chrząstki śliskiej, przez co zapewnia dużą elastyczność i amortyzację stawów. Dzięki temu, mogą one funkcjonować bez zaburzeń, nie są podatne na nacisk i przeciążenia. Litozin z kolagenem przyczynia się zatem do zwiększenia możliwości wykonywania prac fizycznych osobom cierpiącym na bóle stawów.