Czy warto kupić drogi telefon?

Każda osoba, która rozglądała się swego czasu za nowym modelem telefonu, wie że przedział cenowy jest ogromny. Czym się różnią modele za kilkaset złotych od tych za parę tysięcy? Czy warto kupować drogi telefon?

Modele z wyższej półki

Jeśli chodzi o najnowsze modele znanych marek, takie jak Apple telefony, to mogą one kosztować nawet po kilka tysięcy za sztukę. Chyba nikt nie powie, że jest to niska cena. Jednak użytkownicy takich modeli często chwalą sobie ich bezawaryjność, komfort użytkowania i bardzo sprawne usługi serwisowe. Za najlepszą reklamą droższych telefonów niech posłuży fakt, że ogromna liczba właścicieli wymienia posiadane już modele na ich nowsze zamienniki, kiedy te tylko pojawią się na rynku.

Może warto oszczędzić?

Na rynku dostępnych jest wiele telefonów, których cena nie przekracza kilkuset złotych. Posiadają one niemal te same funkcje, co droższe urządzenia. Może więc wcale nie warto wydawać na smartfona małej fortuny?

Warto wiedzieć, że tańsze telefony mają o wiele gorsze parametry techniczne – wystarczy porównać na przykład zdjęcia zrobione przez Apple telefony, a tańsze urządzenia. Dodatkowo, po długim czasie użytkowania, tanie smartfony mogą chodzić skokowo i bardzo się zacinać, co na pewno nie ułatwia korzystania z nich. Warto więc zastanowić się, czy wysoka cena zapłacona za telefon nie jest ceną zapłaconą za komfort korzystania, bezawaryjność i święty spokój?