manicure

Ciekawy efekt lakierów termicznych

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Z tego powodu wiele kobiet poświęca dużo uwagi na pielęgnację i stylizację paznokci. Obecnie dostępnych jest wiele metod stylizowania tych partii, jednak w każdej z tych metod najważniejszą rolę odgrywa odpowiedni lakier do paznokci. Jakie są zatem dostępne rodzaje lakierów do paznokci i jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje lakierów do paznokci

W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów do paznokci. W zależności od potrzeb i metody stylizacji wyróżniać można lakiery hybrydowe, żelowe czy też szybkoschnące. Ostatnio dużą popularnością cieszą się lakiery termiczne. Jest to specyficzny rodzaj lakierów, który pod wpływem temperatury zmienia swoją barwę, w wyższych temperaturach termiczny lakier hybrydowy nieco jaśnieje, z kolei w niższych – ciemnieje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą zdecydować się na konkretny kolor paznokci. Ze względu na to, że wiele marek proponuje obecnie bardzo bogatą paletę kolorów, trudno czasem wybrać jeden, dlatego też warto pomyśleć o lakierze termicznym, dzięki któremu można osiągnąć skutek nawet kilku barw. Istotną kwestią jest fakt, iż po użyciu termicznego lakieru hybrydowego, możliwe jest uzyskanie efektu zbliżonego do french manicure.

Jak widać, producenci lakierów do paznokci prześcigają się obecnie w udogodnieniach dla klientek. Lakier termiczny to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla niezdecydowanych na jeden kolor pań, lecz także dla osób, które chcą uzyskać imponujący efekt.