Buty derby – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Porządne buty z wysokiej jakości skóry nie tylko będą wygodne do noszenia, lecz także zapewnią nam elegancki wygląd nawet przy dość zwyczajnym stroju. Warto zatem zadbać o taki zakup. Pozostaje jednak pytanie – które obuwie najlepiej wybrać?

Buty derby – najlepszy wybór

Otóż, kiedy pójdziemy do sklepu z obuwiem skórzanym męskim, będzie czekało na nas więcej stylów obuwia, niż byśmy przypuszczali. Na chłodne pory roku znakomicie sprawdzą się sztyblety, jednak nie każdy mężczyzna lubi wyższe obuwie. Uniwersalnym wyborem zaś są buty derby. Czym one się charakteryzują?

Buty derby – eleganckie obuwie wizytowe i na co dzień

Buty derby to eleganckie, skórzane półbuty. Zazwyczaj nie posiadają ozdobień takich jak perforacje, charakterystyczne dla brogsów, niemniej jednak mogą posiadać delikatne elementy dekoracyjne. Są dość podobne do oksfordek i do brogsów, niemniej jednak wyróżnia je otwarta przyszwa, co sprawia, że cały but nie jest już tak sztywny i formalny. Ponadto warto wspomnieć o tym, że jest to również but nie tak wydłużony jak oksfordki.

Stylizacje z butami derby

Do czego pasują takie buty? Otóż przede wszystkim pasują one do wizytowych strojów. To jednak nie koniec. Buty derby doskonale pasują także do codziennych, eleganckich stylizacji. Tutaj świetnie wpasują się w tak popularny ostatnio nurt noszenia materiałowych spodni stylizowanych na tweedowe lub stare spodnie w kratkę oraz koszul z delikatnym wzorkiem. Co więcej – takie obuwie doskonale także będzie pasować do miejskiej elegancji, czyli dżinsów i koszuli oraz marynarki.

Podsumowując jest to obuwie na tyle wygodne, uniwersalne i wszechstronne, że każdy mężczyzna powinien mieć je w swojej szafie. Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie kupować podróbek wykonanych z kiepskiej jakości, gdyż w ten sposób nigdy nie będziemy wyglądać elegancko.